Pranie Washpapy – Jak dbać o plecak?

Do szycia naszych plecaków używamy Washpapy, czyli papieru wodoodpornego. Rozpisaliśmy się o nim w naszym poprzednim artykule: „Co to jest Washpapa„. Dlaczego akurat korzystamy z tego materiału? To proste! Nie chcemy korzystać ze skóry zwierzęcej, mimo tego, że wygląda ładnie, dostojnie. Jesteśmy obrońcami tych biednych zwierzątek. Washpapa jest idealnym rozwiązaniem w tym temacie. Wygląda bardzo naturalnie. Z biegiem czasu i przy użytkowaniu staje się piękną imitacją skóry. Poza tym, korzystając z naturalnej skóry nasze plecaki byłby by o wiele droższe, a to nie o to chodzi 😉

Washpapa – pranie

Tu trochę o samym materiale, jak go użytkować, jak czyścić i prać. Sam materiał można prać w pralce, a nawet więcej, pierzemy go przed stworzeniem dla Was części plecaków. Staje on się bardziej podatny na przeszycia i wyginanie. Papier nie traci swoich właściwości, nie odkształca się, nie odbarwia się, ani nie rozpuszcza się w wodzie. Produkty uszyte z Washpapieru nie ulegają zniszczeniu. W przypadku papierów pokrytych folią, należy być ostrożnym i tego rodzaju papieru lepiej nie prać w pralce. Nadruki cyfrowe mogą ulec spraniu, dużo trwalsze są nadruki UV oraz sitodruk. Dzięki zmoczeniu Washpapy zmienia ona strukturę na bardziej skórzaną i nie przypomina już tak do złudzenia zwykłego papieru.

Jak dbać o plecak? – czyszczenie Washpapy

Do każdego plecaka dołączana jest metka wraz z instrukcją, jak dbać o plecak. Naszych plecaków nie wolno prać w pralce, ze względu na metalowe akcesoria, które mogą się zniszczyć, lub mogą zniszczyć Waszą pralkę. Oczywiście można zamoczyć plecak piorąc go ręcznie, ale warto uważać na wszystkie jego elementy. W pikowanej kieszeni występuje owata, która może dosyć długo schnąć. Czasem może wystąpij jej zniszczenie przy częstym moczeniu i praniu.

 

 

Metka Mosselle

Aby plecak służył nam jak najdłużej, wszelkie zabrudzenia wystarczy przetrzeć mokrą ściereczką lub gąbką. Można używać detergentów: proszków do prania, mydeł czy nawet płynu do mycia naczyń. Warto jednak sprawdzić w mało widocznym miejscu jak materiał na to reaguje.

Jak wysuszyć plecak?

Zapewniamy, że plecki są wodoodporne i cała zawartość plecaka pozostaje sucha nawet podczas ulewy. Jednak warto pamiętać, że nie jest to plecak, który nie przepuszcza wody w ogóle. Przy dużym zamoczeniu może ona przedostać się przez otwory na sznurki, poprzez klapę czy przez szwy.

Jednak nie musimy się martwić, że coś się stanie naszemu towarzyszowi. Mokry plecak wystarczy otrzepać z wody i pozostawić w ciepłym miejscu do wyschnięcia. Suszenie suszarką mu nie przeszkadza, jednak warto uważać przy papierze wodoodpornym, żeby nie odkształcił się podczas silnego uderzenia ciepła.

Pranie plecaka, materiały wodoodporne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *