„Warto jeździć z kulturą” czyli akcja ZTM w Poznaniu. Co ma wspólnego z plecakami?

Warto jeździć z kulturą

Nie wiem, czy słyszeliście o tej akcji, czy jeszcze nie? Pewnie nasuwa się pytanie, o co chodzi i dlaczego piszę to na blogu sklepu z plecakami? Spokojnie! Już wyjaśniam 😀
Jakiś czas temu natknęłam się na hasło „Warto jeździć z kulturą”. Dotyczyło to Poznania, ale uważam, że możemy podpiąć do każdego miasta z komunikacją miejską. Cała akcja skupia się właśnie na zachowaniach w tramwajach czy autobusach. Jest wiele punktów opisujących właściwe maniery. Szczerze powiem, są takie, które były dla mnie oczywiste, ale i takie, o których nie pomyślałam. Te punkty, które są ważne dla mnie, ze względu na to co robię, gdzie jestem, opiszę tu. Jeżeli macie ochotę poczytać o tym więcej, to zapraszam na stronę Zaklepka.pl.

Akcja ZTM pod tytułem „Warto jeździć z kulturą”

No to zaczynamy!! Bardzo ważny punkt: PODRÓŻ Z BAGAŻEM

A dokładnie z plecakiem. O tym, że wiele osób jedzie z bardzo zmęczonymi torbami to chyba wiedzą wszyscy. Niestety nie każdemu da się wytłumaczyć fakt, że siedzenia przeznaczone są dla osób a nie dla bagaży. Oczywiście dotyczy to osób starszych, młodzież za to nadrabia innymi rzeczami. Jednak nie o tym mowa. Skupiamy się teraz na podróżowaniu z plecakiem.

Plecak Oddajplecaka

Podróżowanie z plecakiem komunikacją miejską

W tramwajach i autobusach nie jesteśmy sami, musimy o tym pamiętać. Wchodząc do pojazdu komunikacji miejskiej, powinniśmy ściągnąć bagaż, plecak z pleców i trzymać go w ręce. Nie tylko ze względu na niebezpieczeństwo jakie na nas czycha, przez kradzież lub zniszczenie, o którym też trzeba pamiętać. Jesteśmy sami odpowiedzialni za wszystko co przewozimy w tramwaju czy autobusie. Ściągamy plecak, ze względu na innych pasażerów. Poruszając się w środku pojazdu, możemy nawet nie zdawać sobie sprawy, że szturchamy, czy uderzamy osobę obok. Szczególnie narażone są osoby siedzące, kiedy głowa pasażera jest na wysokości naszego plecaka.
Kiedy w środkach transportu, szczególnie w okolicach godzin szczytowych, pojawia się wielu pasażerów, nasz plecak, nawet kiedy jest on stosunkowo małym plecakiem, może zajmować sporo miejsca. Przechodzenie wśród ludzi, kiedy każdy wpycha się na nasze miejsce może być uciążliwe. Nasz plecak zostaje zamknięty między ramionami innych pasażerów lub między rurkami. Kto posiada plecak, powinien wiedzieć o czym mówię. Jest to nie komfortowe uczucie.

Jeżdzę z kulturą w Poznaniu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *